Dyt. Mesude Evirgen

Dyt. Mesude Evirgen

mesude evirgen diyetisyen23 Ağustos 1989 yılında İzmir’de doğdum.İlk,orta ve lise eğitimime İzmir’de devam ettim.İzmir Özel Fatih Kolejinden 2007 yılında mezun olduktan sonra eğitimime Ege Üniversitesi Süt ve Süt Ürünleri Teknolojisinde devam ettim. Hep istediğim ve idealim olan diyetisyenliği okumak için tekrar sınava girip eğitimime Doğu Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’ne devam ettim. Doğu Akdeniz Üniversitesinden 2015 Ocak ayında mezun oldum.Öğrencilik yıllarımın aktif geçmesiyle beraber son yıllarımda süt ve süt ürünleri üzerine ürün tanıtımı ve danışmanlığını yapmış bulunmaktayım.
Mesleğim adına yoğun çalışmalar ve araştırmalar yapmaya her zaman çaba göstermişimdir. Öğrenciliğimin son yılında “Hipertansiyon ve Tıbbi Beslenme Tedavisi” konulu seminer çalışmamı Sevgili Hocam Prof. Dr. Perihan Arslan ile başarıyla tamamlamış bulunmaktayım.
Kıbrıs’ta kaldığım sürece ilköğretim ve lise öğrencilerinin beslenme alışkanlıklarını ve vücut analizleri üzerine araştırma yapıp, sağlıklı beslenmeye teşvik edici sunumlar ve projeler gerçekleştirmiş bulunmaktayım.Bir İzmirli olarak Alsancak’ta bulunan Mesude Evirgen Beslenme ve Diyet Danışmanlığı’nda “Beslenme ve Diyet Uzmanı” olarak danışmanlık hizmeti vermeye devam etmekteyim.

.

mesude evirgen

 

Alanım ile ilgili birçok seminer ve kursa katılarak eğitimime katkıda bulunup gerçekleştirdiğim araştırmalar doğrultusunda danışanlarıma yardımcı olmaktayım. Bu süreçte bireylerin yaşantısına uygun şekilde çalışma saatlerini ve özel durumlarını dikkate alarak sağlıklı beslenmeyi yaşantılarına oturtmak ve kalıcı hale getirmektir.
Amacım sosyal yaşantınızdan uzaklaşmadan pratik ve alternatif yöntemler ile bundan sonraki hayatınıza yeni bir sayfa açarak hem bedeninizi hem de zihninizi temiz tutmanızı sağlayarak kaliteli hayat yaşamanızı sağlamaktır.

Danışanlarıma, kilo verme (zayıflama), kilo alma, kilo koruma, hamilelikte beslenme, emziklilikte beslenme, hastalıklarda beslenme, sporcu beslenmesi, yeme davranışı bozukluğunda beslenme, çocuk ve adölesan döneminde beslenme, kurumsal beslenme, polikistik over ve beslenme, menopoz ve beslenme, sağlıklı beslenme davranışları, kronik hastalıklarda beslenme, obezite ve beslenme, bariatrik cerrahide beslenme konularında hizmet vermekteyim.

Ayrıca özel kurum ve topluluklara seminer ve eğitim hizmetleri vermeye devam etmekteyim. Bölümüm ile ilgili gerçekleştirilen organizasyon, seminer, kongre, eğitimler ve uluslar arası yayınları takip ederek mesleki gelişimime katkıda bulunmaya devam etmekteyim.

 

 GERÇEKLEŞTİRİLEN STAJ YERLERİ
Hacettepe Üniversitesi Yetişkin Hastanesi
Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi
Hacettepe Üniversitesi Mutfağı Kurum Stajı
Ankara Üniversitesi Çocuk Hastanesi
Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi
İzmir Tarım İl Müdürlüğü
Pınar Süt Fabrikası
Sakıpağa Süt Ürünleri Fabrikası

KATILDIĞI EĞİTİMLER VE ALDIĞI SERTİFİKALAR
IX. Uluslar arası Beslenme ve Diyetetik Kongresi
Anoreksiyadan Obeziteye Sağlıklı Yaşam Sempozyumu
Bariyatrik Cerrahide Beslenme
Baş Denetçi Eğitimi
ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi
HACCP-IS0 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi
Kişisel Gelişim ve Kariyer Planlama