Dyt. Mesude Evirgen

Dyt. Mesude Evirgen

Diyetisyen Mesude EVİRGEN 23 Ağustos 1989 yılında İzmir’de doğdu. İlk,orta ve lise eğitimime İzmir’de devam etti. İzmir Özel Fatih Kolejinden 2007 yılında mezun olduktan sonra 2015 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. “Hipertansiyon ve Tıbbi Beslenme Tedavisi” konulu seminer çalışması ardından ‘’Diyabet ve Tıbbi Beslenme Tedavisi’’ üzerine çalışma yapmıştır. Kıbrıs’ta bulunan ilköğretim ve lise öğrencilerinin beslenme alışkanlıklarını ve vücut analizleri üzerine araştırma yapıp, sağlıklı beslenmeye teşvik edici sunumlar ve projeler gerçekleştirmiştir. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Üniversitesi, Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi ve özel okullarda eğitim ve gözlem yaptı. Mesleğini severek yapan Mesude Evirgen mesleki gelişimini kurs, seminer ve eğitimlere katılarak devam ettirmektedir.  İzmirli olan Diyetisyen Mesude Evirgen, Alsancak’ta bulunan Mesude Evirgen Beslenme ve Diyet Danışmanlığı’nda “Beslenme ve Diyet Uzmanı” olarak danışmanlık hizmeti vermeye 2015 yılından bu yana devam etmektedir.

.

 

 

 

Beslenme Uzmanı olarak danışanlarına hizmet veren Diyetisyen Mesude Evirgen, İstanbul Biruni Üniversitesi Sağlık Fakültesinde Tezli Yüksek Lisansını tamamlamış bulunmaktadır. İzmir Diyetisyeni Mesude Evirgen master programını; 18-65 yaş arası obezite cerrahisi geçirmiş bireylerde operasyon öncesi ve sonrası demir, B12, D vitamini, A vitamini, kalsiyum değerlerindeki farklılık üzerine 250 kişi üzerinde çalışma yapmış bulunmaktadır. Aynı zamanda obezite cerrahisi üzerine kendisini geliştirmiş, mide botoksu, mide balonu ve şeker ameliyatları geçiren bireylerin diyet ve beslenmelerine üzerine uzmanlaşmış bir diyetisyendir.

Sosyal ve görsel medyada aktif olarak yer almaktadır. Yazılı olarak bir çok dergi ve gazetede sağlıklı beslenme, çocuk beslenmesi, obezite, zayıflama, gebe ve emziklilerde beslenme ve sporcu beslenmesi gibi bir çok konu hakkında makaleler yazmıştır.

 

Diyetisyen Mesude Evirgen çocuk ve adölesan dönemi obezitesi ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Kurumsal beslenme alanında da şirket, fabrika ve toplu yönetim sistemlerine de iş performansını arttırmaya yönelik danışmanlık vermektedir. İzmir’de diyetisyen olan Mesude Evirgen İzmir’de yaşayamayan, randevulara gelip gitmek için iş yoğunluğunda dolayı yeterli zaman ayıramayan yada corona dönemi ve pandemiden dolayı evde kalan kişiler ile de online diyet sistemi ile whatsapp üzerinden diyet listelerini planlamaktadır. İster yurt içi ister yurt dışı dünyanın neresinde olursanız olun online diyet sistemi ile Mesude Evirgen Beslenme Danışmanlığından hizmet alabiliyorsunuz. Mesude Evirgen Beslenme Danışmanlığı olarak amaç kişilerin sadece kilo değil yaşam tarzlarını değiştirip dengeli ve sağlıklı beslenmeyi toplumda sağlayabilmektir.

 

 GERÇEKLEŞTİRİLEN STAJ YERLERİ
Hacettepe Üniversitesi Yetişkin Hastanesi
Hacettepe Üniversitesi İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi
Hacettepe Üniversitesi Mutfağı Kurum Stajı
Ankara Üniversitesi Çocuk Hastanesi
Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi
İzmir Tarım İl Müdürlüğü
Pınar Süt Fabrikası
Sakıpağa Süt Ürünleri Fabrikası

KATILDIĞI EĞİTİMLER VE ALDIĞI SERTİFİKALAR
IX. Uluslar arası Beslenme ve Diyetetik Kongresi
Anoreksiyadan Obeziteye Sağlıklı Yaşam Sempozyumu
Bariyatrik Cerrahide Beslenme
Baş Denetçi Eğitimi
ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi
HACCP-IS0 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi
Kişisel Gelişim ve Kariyer Planlama