Zayıflama Programı

Zayıflama Programı

Sağlıklı bir yaşamı sürdürebilmek için alınan enerji ile harcanan yani yakılan enerjinin dengede olması gerekmektedir. Buna bağlı olarak, günümüz teknolojisindeki gelişmeler, yaşamı kolaylaştırmakla birlikte, günlük hareketleri önemli ölçüde sınırlamış ve fiziksel aktivitesi olmayan toplumlar haline gelmiş bulunmaktayız. Fazla kiloluluk, günümüzde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin en önemli sağlık sorunları arasında yer almaktadır. Fazla kiloluluk önlemi alınmadığı takdirde yerini obeziteye bırakmaktadır. Obezite, bedenin toplam yağ kütlesinin yağsız kütleye oranının aşırı artması sonucu boy uzunluğuna göre vücut ağırlığının arzu edilen düzeyin üstüne çıkması durumudur.

Kilo verme programında öncelikli amacımız, beden kitle indeksi aralıklarınızın yani boyunuz ve kilonuz arasındaki sınırın normal kilolu grup içerisinde olmasıdır. Kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, kolesterol ve diyabet oluşumunu tetikleyen vücut yağ oranı düzeyimizdir. Bir diğer amacımız ise total vücut yağ oranımızın ideal aralıklarda olmasını sağlamaktır. Sağlıklı bir yaşam sürdürmek için, alınan enerji ile harcanan enerjinin dengede tutulmasını sağlamamız gerekmektedir.
Merkezimize başvuran danışanlarımıza, uygun beslenme programları ve sağlıklı yaşam seçenekleri düzenlenmeden önce ve tüm kontroller süresince, ” TANITA BC 418 cihazı ile,  fiziksel yapısına ait derecelendirme, yağ oranı ve kas miktarı açısından şematik değerlendirme, iç organlar çevresi yağlanma oranı, bazal metabolizma hızı, vücut kas kitlesi, vücudun 5 ayrı bölgesi için yapılan segmental analizi, vücut yağ kitlesinin vücudun 5 ayrı bölgesi için segmental analizi, toplam vücut sıvısı, ödem oluşumu, vücut kas dengesi, yetişkinler için ideal vücut yağı oranları “ hesaplanmaktadır. Değerlendirmelerin sonucunda kişiye özel hazırlanan beslenme programları oluşturulmaktadır.

Diyetisyen Mesude Evirgen-İzmir Diyetisyen

Diğer Hizmetlerimiz